ČESKÝ HOIKEJ facebook

08.10.2023 | Další výhra. Rozhodl výborný brankář a gól v oslabení

Velmi bojovný přístup z obou stran, k tomu parádní výkon domácího brankáře a také marná snaha Blanenských dotahovat vedení prostějovského eskáčka. To byly asi ty nejhlavnější aspekty nedělního utkání SK Prostějov 1913 s Dynamiters Blansko HK v rámci 5. kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Naši hokejisté dokázali v soutěži už počtvrté zvítězit a neztratili zatím ani bod.

Už první minuty utkání jasně dokazovaly, že půjde o zcela jiný zápas než nedávno proti zcela odevzdanému Uherskému Hradišti. „Blanenští nejsou žádní nazdárci,“ potvrdil trenér prostějovského eskáčka Michal Janeček. Však také v úvodních pěti minutách měl více práce domácí brankář Sedlář, kdy postupně zneškodnil šance Sedláčka, dvě ošemetné střely Vernera a naprostou tutovku hostujícího Müllera, který se ocitl sám před Sedlářem. Lapačka našeho gólmana zasáhla bleskurychle...
A jak se říká v hokejovém světě nedáš – dostaneš. Hostující strážce svatyně Šenk sice v páté minutě nejprve zneškodnil obrovskou šanci Zabloudilovu, ovšem o tři minuty později už poprvé kapituloval. Před jeho bránou vznikla nepřehledná situace, ve které se nejlépe orientoval Berčák a bylo – 1:0! To hokejisty eskáčka hodně povzbudilo, v 10. minutě po nezištné přihrávce Černého vystřelil zápěstím od modré čáry Liška, puk propadl za záda Šenka – 2:0! Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Hned o další minutu později vidělo 640 diváků překrásnou kombinaci na jeden dotek. Berčák si vyměnil kotouč s Kropáčem a ten viděl před bránou dobře postaveného Zabloudila. Blanenský brankář se po puku natahoval marně...
Tříbrankový náskok po první třetině jakoby prostějovské hokejisty ukolébal. Blanenští vlétli do prostřední části hry jako vítr a Sedlář v brance eskáčka se pomalu nestačil divit. Však také ve 27. minutě poprvé kapituloval, když Grünwald dal hostům naději a snížil na 3:1. Na několik minut poté převzali hosté naprostou iniciativu a jen díky Sedlářovi a jeho bravurním zákrokům se nestal malér... Uklidnění do prostějovských řad přinesl ve 33. minutě na chvíli zkušeně ostrostřelec Korhoň, kterého do sólového brejku vyslal ukázkovou přihrávkou Zabloudil – 4:1. Ale pozor, hosté se nepoložili a další svůj tlak korunovali snížením na 4:2, když Tomáš Antoňů potrestal chvilkovou ledabylost naší obrany.
Třetí třetina se nesla ve znamení marného dobývání naší svatyně ze strany Blanenských. Ale kdepak, v prostějovské brance stál vynikající Sedlář. O výsledku definitivně rozhodla branka v oslabení, kdy ve 47. minutě Berčák využil „namazání“ od hostujícího obránce a tváří v tvář gólmanovi nedal Šenkovi šanci. Šestou a definitivní pojistku přidal minutu a půl před závěrečnou sirénou Štefka.

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:
„Přiznám se, že tak těžkou šichtu jsem nečekal... Vůbec jsme nehráli to, co jsme si představovali před utkáním. Ztráceli jsme hodně puků na obou modrých čarách. A díky tomu, že nás Dalík Sedlář podržel v brance, drželi jsme výsledek pořád v náš prospěch. Zbytečné ztráty puků nás stály hodně sil a o přestávce po první i druhé třetině jsme si v šatně museli mnoho věcí ujasňovat. Blansko má hodně zkušených hokejistů a tuto soutěž hraje spoustu let. Soupeř byl hodně kvalitní, nejsou to žádní nazdárci. O to víc mě těší vítězství. Teď bude důležité se připravit na Boskovice a hlavně Kroměříž.“

Ivo KUBĚNA – Dynamiters Blansko HK:
„Minimálně ve dvou třetinách jsme podali velice dobrý výkon. Bohužel jsme zaspali hned na začátku utkání, kdy jsme dostali tři góly. A to byl podle mého názoru rozhodující náskok soupeře. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry my, a pokud bychom pak za stavů 1:3 a 2:4 přidali ještě jednu kontaktní branku, mohl to být ještě podstatně zajímavější zápas. I tak si ale myslím, že jsme tady v Prostějově sehráli důstojné utkání. Výsledek je pro nás až příliš krutý.“