ČESKÝ HOIKEJ facebook

24.10.2023 | V Ostrohu rozhodla závěrečná kanonáda

Prostějovské hokejisty postihla před odjezdem do Uherského Ostrohu poměrně značná marodka. Z různých zdravotních důvodů nakonec k utkání neodjeli Michal Černý, Lukáš Duba, Tomáš Houdek či Patrik Liška. Trenér Michal Janeček tak narychlo povolal mladíky z řad juniorského týmu SK Prostějov 1913. Obranu vyztužili Michal Fojtášek s Jonášem Veličkou, v útoku si pak zahrál Tomáš Tábor. Ovšem samo nedělní utkání se pro naše hokejisty začalo vyvíjet jako ve špatném snu.

Do naší brány se po dvou zápasech postavil opět Dalibor Sedlář. Ten se už ovšem v šesté minutě musel trpce dívat za svoje záda, když ho po zaváhání naší obrany překonal domácí Vilém Galuška. V desáté minutě jsme šli navíc do oslabení, ovšem početní nevýhoda měla opačný účinek. Matěj Zabloudil využil svých zkušeností a po sólové akci vyrovnal. Jenže to byli opět hokejisté Uherského Ostrohu, kteří našli skuliny v naší obranné hře a zásluhou Červenky a poté Miky se do konce první třetiny dostali do vedení 3:1. „Omlazená obrana hrála v první třetině přesně to, co jsme nechtěli. Domácí měli silné a vysoké hráče, kteří našim obráncům dělali viditelné problémy. O přestávce jsem svým svěřencům domluvil,“ řekl Večerníku těsně po utkání s Uherským Ostrohem trenér Michal Janeček.
O přestávce padala v kabině zřejmě ostrá slůvka, protože výkon hokejistů SK Prostějov 1913 se rapidně zlepšil. „Dalibor Sedlář to v bráně zcela zavřel, a navíc jsme se naštěstí začali vyvarovat chyb v obraně. Ve druhé třetině jsem si také všímal, že domácím ubývají síly. Střelecky jsme se ale v prostřední části hry bohužel neprosadili,“ popsal Michal Janeček s tím, že nálada v mužstvu před závěrečným dějstvím byla hodně bojovná. „Rozhodli ti nejzkušenější hráči a také skutečnost, že oproti předchozímu utkání s Kroměříži jsme hráli disciplinovaně a nenechávali se tak zbytečně vylučovat,“ všímal si hlavních příčin vítězství v Uherském Ostrohu trenér Janeček.
Hokejisté SK Prostějov 1913 si ve třetí třetině otevřeli na malém „zimáčku“ v Ostrohu doslova střelnici. Ve 46. minutě jsme z obrovského tlaku vytěžili snížení na 3:2 z hokejky Čuříka po asistencích Černoška a Korhoně. Zkušený obránce Černošek poté v 52. minutě viděl přihrávkou ideálně postaveného Štefku, který vyrovnal na 3:3. Od této chvíle měli Prostějované jasně navrch a prokázali to tím, že vítězství strhli na svou stranu. V 55. minutě po krásné kombinaci s Berčákem a Pokorným zavěsil opět Štefka, aby na konečných 3:5 zvýšil Zabloudil. Tomu asistovali opět zkušení Čuřík s Korhoněm. „Hráli jsme proti skutečně kvalitnímu soupeři. Však si nás trenéři Uherského Ostrohu přijeli prohlédnout minulý týden do Prostějova, kdy jsme prohráli s Kroměříží. Za vítězství jsem opravdu rád,“ uzavřel nedělní těžký mač v Ostrohu trenér hokejového eskáčka Michal Janeček.