ČESKÝ HOIKEJ facebook

04.12.2023 | Boskovice odpadly v polovině utkání

„Jednou se nám ty chyby nevyplatí a zápas neotočíme,“ řekl po dalším domácím utkání v neděli večer trenér SK Prostějov 1913 Michal Janeček. A měl recht. Domácí borci opět pustili soupeře do vedení. Naštěstí se naši zkušení harcovníci znovu včas probudili a ještě ve druhé třetině překlopili výsledek na svoji stranu. Povinné vítězství nad Boskovicemi je povzbuzením před nejdůležitějším prosincovým mačem v Kroměříži.

Prostějovští hokejisté nastoupili v domácím prostředí do utkání netradičně v černých dresech a začali obrovskou šancí hned v první minutě, kdy se kapitán Duba zjevil sám před hostujícím brankářem. Trefil ho ale do plastrónu. Boskovičtí pak také zahrozili dvěma šancemi Pelikána a Štraucha, ovšem domácí gólman Micka byl dobře postaven. Prostějované se radovali už ve třetí minutě, kdy Fiala svojí střelou nejprve orazítkoval obě tyčky a puk si potom brankář Nešpůrek srazil do vlastní sítě. Hosté ovšem za pár minut srovnali skóre, ve 12. minutě hráli navíc přesilovku. Prostějovský brankář Micka však během dvouminutového tlaku Boskovických zneškodnil celkem šest „tutovek“. Tři minuty před první sirénou trefil domácí Zitka parádní střelou zápěstím „víko“ hostující svatyně, přesto jsme ale vedení opět dlouho neudrželi. Hosté ještě do přestávky vyrovnali na 2:2.
A bylo ještě hůř! Ve 24. minutě rovněž střelou do horního růžku branky hostující Linka překonal našeho gólmana Micku a Boskovičtí šli do vedení. Hokejisté prostějovského eskáčka se ale naštěstí včas vzpamatovali a dvěma brankami Fialy a Duby v rozmezí 44 vteřin obrátili skóre ve svůj prospěch. Zlepšený výkon domácích od poloviny zápasu nepřibrzdilo ani vyrovnání na 4:4 z hole boskovického Bednáře. Dalšími třemi přesnými trefami Tábora, Pokorného a Kropáče Prostějované definitivně rozhodli o vítězství. V závěrečné třetině si už eskáčko výsledek pohlídalo, Fiala dokonal hattrick a devátou branku přidal Čuřík. Hosté už jen korigovali Brázdou.