ČESKÝ HOIKEJ facebook

11.02.2024 | Divočina v Uherském Ostrohu měla šťastný konec

Předposlední 26. kolo bylo na programu o tomto víkendu, kdy tak pokračoval kolotoč zápasů krajské ligy Jižní Moravy a Zlína. Šlágrem by se dal jistě nazvat souboj v Uherském Ostrohu, kde domácí třetí celek tabulky přivítal lídra z Prostějova, jenž si chtěl zajistit definitivní pojistku a první místo v dlouhodobé fázi. Více než tři sta diváků se opravdu nenudilo a vidělo velmi zajímavý hokej plný šancí a třinácti branek. Větší štěstí měli na konci hosté, kteří dokázali uhájit nejtěsnější náskok. Po výhře 7:6 se mohli spokojeně vracet domů.

Zápas se od začátku nesl ve velmi dobrém tempu, čemuž pomohly oba celky. Už první třetina se z pohledu branek spravedlivě rozdělila na dvě části, kdy první desetiminutovka patřila domácím, kteří šli zásluhou Miky do vedení hned v páté minutě – 1:0. Na startu jedenácté minuty na něj dokázal navázat i Stránský a domácí ukázali, že soupeři nic zadarmo nedají – 2:0. Parta kolem kouče Janečka však přidala na tempu a velmi jí pomohl první gól, kdy hned o minutu později korigoval stav Píchal – 2:1. Minutu a půl před první přestávkou bylo srovnáno, kdy se prosadil Zabloudil, jemuž se forma rozhodně neztratila – 2:2.
Po divoké první části pokračovala tato hra i ve druhé. Eskáčko se dostalo poprvé do vedení zásluhou Korhoně, který procedil puk do branky ve 25. minutě – 2:3. Z vedení se však hosté neradovali dlouho a v devětadvacáté minutě srovnal stav druhou brankou v zápase Stránský –3:3. To, jak je důležité míti Zabloudila, si eskáčko znovu potvrdilo ve 38. minutě, kdy se prosadil podruhé v utkání a vrátil hosty do vedení – 3:4. Tato branka odšpuntovala zajímavou minutu, kdy se povedlo domácím ihned srovnat zásluhou Galušky – 4:4. Ještě do přestávky ale znovu vrátil vedení na stranu Prostějova Vyroubal – 4:5.
Devět branek a hokej nahoru – dolů sledovali diváci s radostí. A ani třetí část je o tento styl hokeje neochudila. Srovnat dokázal domácí Zalubil – 5:5. Vyrovnaný stav ale očividně eskáčku nevoněl, což potvrdil Matěj Zabloudil (kdo jiný) a zkompletoval druhý hattrick v řadě – 5:6. Domácí se v posledních deseti minutách drali za vyrovnáním, ale brankář Micka i přes pět obdržených branek předváděl dobrý výkon a držel naděje na tři body. V čase 58:00 dokázali hosté skórovat posedmé, kdy se trefil Novosad – 5:7. V tu chvíli se už zdálo být hotovo, ale domácí to nezabalili a zkusili i hru bez brankáře. Ještě jednou si domácí fans mohli zařvat osm sekund před koncem, kdy se dalším dvougólovým střelcem večera stal Zalubil – 6:7. Tato branka už ale byla jen pomyslnou kosmetickou tečkou za jinak velmi zajímavým duelem.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlína – 26. kolo

HOKEJ Uherský Ostroh – SK Prostějov 1913
6:7 (2:2, 2:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Mika (Zalubil, Červenka), 11. Stránský (Galuška, Galuška), 29. Stránský (Rauš, Galuška), 38. Galuška (Stránský), 49. Zalubil (Mika, Rusňák), 60. Zalubil (Červenka, Stránský) – 12. Píchal (Vyroubal, Berčák), 19. Zabloudil (Kropáč, Čuřík), 25. Korhoň (Novosad), 38. Zabloudil (Čuřík, Houdek), 39. Vyroubal (Beutl), 50. Zabloudil (Černý, Čuřík), 58. Novosad (Pěcha, Černošek). Rozhodčí: Filip Čech — Adam Boltvan, Patrik Kunc. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváků: 311.
Sestava Uherského Ostrohu: J. Zollpriester (J. Holý) — A. Rusňák, A. Kukuliš, M. Stuchlík, M. Rauš, T. Andrýsek, L. Zalubil — M. Červenka, J. Zalubil, E. Juračka, V. Mika, A. Hlůšek, P. Flora, F. Fuga, F. Stránský, V. Galuška, L. Galuška. Trenér: Roman Uhříček.
Sestava Prostějova: M. Micka (A. Švach) — I. Peštuka, V. Beutl, T. Houdek, O. Pokorný, M. Černošek, J. Kropáč — D. Píchal, M. Černý, M. Pěcha, J. Čuřík, M. Zabloudil, T. Vyroubal, Z. Novosad, L. Korhoň, T. Berčák. Trenér: Michal Janeček.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRA

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913
„Bylo to další těžké utkání, což jsme ostatně i očekávali. Soupeř byl houževnatý a hrálo se v dobrém tempu nahoru-dolů. Musím říct, že dnes to byl opravdu vyrovnaný zápas, kde jsme měli spíše o něco více štěstí, které ale přeje připraveným. Dalším hattrickem se blýsknul Zabloudil a podržel nás brankář Micka. Všem klukům patří velké poděkování, že jsme zvládli i tento duel.“