ČESKÝ HOIKEJ facebook

01.10.2024 | Obrat se v Kroměříži nepodařilo dokonat

Šlágr sobotního kola Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína se hrál v Kroměříži. Hanácké derby proti sobě svedlo finalisty uplynulého ročníku krajského přeboru. Za kratší konec tentokrát bohužel tahali prostějovští hokejisté. Ti sice v závěru utkání vyrovnali tříbrankové manko, na definitivní obrat už ale neměli. Naopak domácí Kroměříž pátou brankou převrátila skóre ve svůj prospěch. Stínem utkání byl brutální a zákeřný faul domácího Augustina na našeho útočníka Novosada.

Večerník byl v sobotu přímo u toho a nejen nás překvapila poměrně málo početná divácká kulisa v podobě pouhých dvou stovek lidí. Úvodní minuty patřily prostějovskému eskáčku, jehož hráči se tlačili před bránu domácích. Už ve druhé minutě kroměřížského gólmana ohrozili Čuřík s Fialou a Černoškem. V dalších minutách se často hrálo v neúplném počtu hráčů na ledě, kdy rozhodčí trestali několik faulů domácích i hostů. V 10. minutě se před brankáře HK Kroměříž Fajgla prokličkoval Fiala, ale po blafáku už nedokázal zvednout puk nad tělo ležícího gólmana. Prostějované však nakonec šli přece jen do vedení jako první, když v 15. minutě po kombinaci Koloucha s Dubou propálil brankáře domácích Fiala. Škoda jen, že záhy nepojistil vedení eskáčka Novosad, kterému do jasné příležitosti nahrál Berčák.
Do prostřední části hry nastoupili Kroměřížané odhodláni zvrátit nejen převahu hostujícího týmu, ale také skóre. A bohužel se jim to povedlo. Ve 22. minutě si s našimi obránci pohrál Zavřel a následně propálil brankáře Sedláře. Vyrovnání na 1:1 domácí povzbudilo a tento tým rovněž převzal iniciativu. Ve 31. minutě sice nejprve spálili tutové příležitosti naši hokejisté, jmenovitě Čuřík s Fialou, hned nato ovšem doslova a do písmene platilo úsloví – nedáš, dostaneš. Zpoza brány přihrál domácí Zavřel zcela nekrytému Romančíkovi a Kroměříž se dostala do vedení 2:1.
A to nebylo všechno, černý sen pokračoval i v závěrečné třetině. Ve 43. minutě putoval na trestnou lavici Vyroubal a hned nato také kapitán Duba. Ten dokonce za „krvavý“ faul holí obdržel dvě plus dvě minuty. Prostějov tak hrál minutu a sedm vteřin v oslabení o dva hráče. A přišly gólové tresty!
Nejprve na 3:1 zvýšil po kombinaci na jeden dotek a vyšachování naší obrany Světlík, o pár desítek vteřin nato zase Podešva střelou nad rameno našeho brankáře přidal čtvrtý gól.
Prostějované se ale ani za tohoto stavu nevzdávali. Ve 46. minutě jsme sice pořád ještě hráli v oslabení, ale Fiala skvěle vyvezl puk z obranného pásma, projel celým kluzištěm a snížil na 4:2. Ve 49. minutě jsme zase dostali příležitost k přesilové hře my a Kolouch po krásné kombinační akci snížil na 4:3. O minutu později viděli diváci zákeřný faul na prostějovského útočníka Novosada, který Večerník rozebírá na jiném místě této strany. Nicméně z následné pětiminutové přesilovky eskáčko dokonce vyrovnalo na 4:4! To ale bylo bohužel z naší strany všechno. Prostějovu se obrat nepodařilo již dokonat, naopak domácí tým tři minuty před závěrečnou sirénou dal vítězný gól na 5:4. Eskáčku v samotném závěru nepomohla už ani hra v šesti hráčích po odvolání brankáře.

Zdeněk BEČKA – HK Kroměříž

„Zápas to byl oboustranně velmi kvalitní, ostatně nic jiného jsme od Prostějova neočekávali. Opět má výborný tým, což podle mě dokáže v dalším průběhu soutěže. K nám se v závěru utkání přiklonilo štěstí, ale na druhé straně jsme šli za vítězstvím více než hosté. My pro letošní sezónu máme vyloženě postupové ambice, chceme hrát druhou ligu. Dnes mě jen mrzí zranění prostějovského útočníka Novosada a doufám, že Zdeněk bude brzy v pořádku. Uznávám, byl to zákrok hodně za hranicí pravidel.“

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913

„Utkání se zvrtlo tím, že jsme často hráli v oslabení a tím jsme soupeře dostali do hry. Zejména v poslední třetině, kdy Lukáš Duba obdržel trest dvě plus dvě minuty. Za kratší konec jsme tahali i co se týká fyzické připravenosti, moc tréninků jsme před soutěží neabsolvovali. Ale čím více budeme hrát, tak se do toho kluci budou více dostávat. Jinak si myslím, že to dnes bylo pro diváky hodně atraktivní utkání hrané v oboustranně rychlém tempu.“

Krajská liga Jižní Moravy a Zlína – 4. kolo

HK Kroměříž - SK Prostějov 1913
5:4 (0:1, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky:  2. Zavřel (Strýček), 31. Romančík (Zavřel), 44. Světlík (Světlík, Zavřel), 45. Podešva (Hradil, Jelínek), 58. Rosendorf (Hubík, Strýček) – 15. Fiala (Kolouch, Duba), 46. Kolouch (Fiala), 49. Čuřík (Černošek), 52. Ulbricht (Duba, Berčák).
Rozhodčí: Dominik Poláček – Marián Nikl, Libor Halás. Diváků: 227..

Sestava Kroměříže:  T. Fajgl (R. Pražan) - P. Augustín, M. Foltýn, R. Liss, L. Rosendorf, D. Opravil, P. Strýček, M. Vávra — P. Jurča, F. Laciga, L. Kaukič, D. Matula, L. Světlík, J. Podešva, A. Hradil, D. Hubík, M. Romančík, P. Zavřel, J. Jelínek. Trenér: Zdeněk Bečka

Sestava Prostějova:  D. Sedlář (A. Švach) — O. Pokorný, P. Ulbricht, Š. Taršinský, R. Jedlička, M. Černošek, P. Liška — M. Šilhavý, M. Nedvěd, J. Čuřík, P. Kolouch, T. Vyroubal, L. Duba, O. Fiala, Z. Novosad, T. Berčák, T. Tábor. Trenér: Michal Janeček.